בבקשה נטרלו את חוסם הפרסומות, הן מעטות ובטעם.

יום רביעי, 1 בפברואר 2012

כלי בדיקות ביצועים

בהמשך לפרסום בנושא בדיקות ביצועים ביקש חבר לעבודה מס' כלי בדיקה לנושא ולכן החלטתי לשתף.

רבים הכלים ברשת והשמיים הם הגבול. בנוסף, בהרבה חברות תמצאו שיש כלים פנימיים שנכתבו על ידי המפתח עצמו אך כמה דברים לפני:
  1. לשם קבלת נתונים טובים ככל האפשר מומלץ לא להריץ את הכלי בסביבה הנבדקת.
  2. מומלץ לבצע את הבדיקה לזמן ממושך ככל שאפשר במסגרת הפרויקט (תלוי בתחום).
  3. מומלץ לבחון איזה כלי מתאים ביותר ורלוונטי יותר לבדיקה.
  4. עשו ניסיון עם כלי הבדיקה הנבחר פעם, פעמיים לשם היכרות והבנה לשם ניצול יכולתו.

להלן מספר אפשרויות זמינות עבורכם:Task manager - כן, כולנו מכירים אותו כשאנחנו רוצים להרוג תהליך תקוע במערכת ההפעלה, אך הוא גם מאפשר הוספת עמודות מידע נוספות ע"י בחירה בתפריט הראשי View -> Select columns כגון; GDI Objects,  Treads, CPU Usage ועוד. מאוד בסיסי.
חשוב לציין כי בחלונות 7 ישנו לחצן בלשונית Performace בשם Resource Monitor שיאפשר לכם לפתוח מוניטור רחב יותר.


Performance Monitor - כלי של מערכת ההפעלה של Microsoft. ניתן להפעילו דרך שורת החיפוש תחת התחל, תרשמו Perfmon. כלי מצוין לבחינת תהליכים, ביצועי חומרה, רשת ועוד תוך בניית גרף ביצועים ומאפשר שמירת המידע ע"ג קובץ Log לסטטיסטיקות. מאפשר הרצה מרחוק במטרה. קצת מורכב לתפעול, סרטון.Process Explorer - המקביל המורחב של Task Manager שאתם מכירים אך מאפשר הרחבת מידע על התהליכים הרצים בסביבת מערכת ההפעלה.
אין הרבה מה להוסיף, תורידו, תריצו ותבחנו בעצמכם. פשוט וקל. Pylot -כלי חינמי לבדיקות עומסים לשרותי אינטרנט, קצת מורכב להתקנה: הורידו והתקינו לפי ההסבר באתר Pylot. חסרון: מאוד לא נוח להתקנה לעומת כלים בתשלום כמו LoadRunner המפורסם. כלים אלו לשימוש טוב מחייבים הדרכה או ידע בסיסי בקוד.

NovaBench - תוכנה מאוד פשוטה מיועדת לבדיקת ביצועי מחשב וכרטיס מסך בסיסיים בלבד והשוואה מול חומרות דומות. הרצה פשוטה, לא מיועדת לבדיקות מורכבות אלא יכולת מכונה בלבד. CPU Stress tools - נושא זה קצת שונה אבל נושק לנושא הפרסום שלי ולכן אני מכניס אותו. לעיתים תזדקקו לכלי עזר שיעמיס על הCPU בזמן עבודה. לרב במטרה לבחון תפקוד תוכנה או כשלים של תוכנה בסביבה (מערכת הפעלה) עמוסה ואיטית . אז הנה שתי תוכנות למטרה זו:  heavyload  ו StressCpu.
חשוב! עבודה עם תוכנות אלו מסוכנות מעט למחשבים שאין להם קירור או בקרי מצוקה. ראו הוזהרתם.אין תגובות: