בבקשה נטרלו את חוסם הפרסומות, הן מעטות ובטעם.

יום רביעי, 3 בפברואר 2016

כלי בדיקה וניתור לעבודה עם אפליקציות ניידיות - TestFairy

עבודה בבדיקות כוללת ניסיון, התנסות ולמידה מתמשכת ובלתי נפסקת ופיתוח אינטואיציה לרגישיות במערכת הנבחנת. יחד עם זאת, אחד הדברים שתמיד מטריד ונראה לנו כבודקים מתסכל הינה קריסה. מה כבר ניתן לעשות מלבד להחזיר למפתח עם סנריו או במקרה הרע לא להחזיר אם אין סנריו ולהתחיל להריץ בדיקות אינספור פעמים במטרה למצוא את הקריסה או להתחיל את אותו סבב הבדיקות מחדש.

בפוסט זה אני מביא לכם שירות חדש חינמי ברובו (נכון ליום כתיבת פוסט זה) שעוזר רבות בניהול קריסות ושחזור מידע מבאגים בזמן בדיקות ותורם גם למפתחים בהשבת מידע סנריו ומידע רחב יותר במקרים מתסכלים אלו.

שם השירות/המערכת -  TestFairy.

השירות הזה מאפשר התקנה והפצה של גרסאת בטא לקבוצת
אנשים, ניתור הפעולות והעבודה שלהם על האפליקציה, איסוף מאגר מידע על הביצועים של האפליקציה ועוד.

המערכת היא מערכת WEB משולבת עם אינטגרציה למכשיר הנייד מאפשרת התקנה והפצה של גרסאות, ניתור מידע, ניתור משאבי מערכת בזמן עבודה, הקלטת מסך, דגימות צילומי מסך אוטומטי תוך עבודה, הרצת לוג וקבלת דיווחי קריסה מלאים במייל ובמערכת הניהול. אם תרצו אסביר איך לעבוד איתה בפוסט נפרד.

בנוסף יש אפשרות לדגום משוב מהמשתמשים ולהזין מידע, קריסות או באגים ישירות באינטגרציה מלאה ל - JIRA,  Bugzilla ובקרוב גם Asana, Pivotal Tracker, QC .

הנה כמה מסכים שקיימים במערכת:

ממשק ניהול אפליקציות שונות

ישנה גם אפשרות לניהול Builds בתוך כל אפליצקיה ולקבל נתונים ממשתמשים בbuilds שונים.

צפייה בדגימות וידאו מהבודק

ניתור ביצועים של האפליקציה לפי מכשיר/בודק

צפייה בדגימת צילומי מסך ולוג לפי בודק

ישנם עוד מסכים לעבודה והמערכת נהדרת למערכת חינמית.

בעיות ידועות לי: לעיתים ובהתאם ליכולות המכשיר הוידאו לא נדגם באופן מלא.

מידע נוסף: על מנת לעבוד עם המערכת יש להטמיע SDK מופעל ולזכור לא לשחרר עם הSDK גם לחנות וללקוחות שלכם. אנחנו פשוט שמנו תנאי שבקימפול לחנות לא יופעל.

תיהנו, שתפו ותגיבו...

אין תגובות: