מהם דוקרים Dockers ?


דוקרים או Dockers, הם מערכת של מוצרים מבוססי שירות (PaaS פלטרפורה כשירות) המשתמשים בווירטואליזציה ברמת ה-OS כדי לספק תוכנה בחבילות הנקראות "מכולות" או Container. ה"מכולות" מופרדות זו מזו וחולקות את הליבה הבסיסית של המחשב המארח. זה הופך אותן לקלות משקל וניידות, והן יכולות להיות מופעלות על כל מחשב שבו מותקן Docker Engine.

הפלטפורמות המכילות (נקרא להן מכולות) האלו ב Docker נוצרות מimage, (כמו מי שזוכר את הGhost) שהן כמו תוכניות בנייה למכולות. והimageים האלו יכולים להיווצר מאפס או להורדה משירות ציבורי כגון Docker Hub. לאחר היצירת, ניתן להשתמש בה ליצירת "מכולות" מרובות.

ובמילים פשוטות יותר תארו לכם שיצרתם "הקלטת מצב" של המחשב שלכם (ללא תלות בחומרה) ואז אתם הולכים לכל העובדים בחברה ופותחים  אותו  להם אותו מההקלטה עם כל התוכנות שלכם. יהיה להם מחשב מותקן מראש עם כל תוכנות הפיתוח שלכם.

מכולות הדוקרים משמשות לעתים קרובות להפעלת מיקרו-שירותים, שהם שירותים קטנים, עצמאיים שניתן לשלב אותם כדי ליצור יישום גדול יותר. או סביבה מתקשת בין מערכות למערכת גדולה אחת.

להלן כמה מהיתרונות של השימוש ב-Docker:

בידוד: מכולות Docker מופרדות זו מזו, מה שהופך אותן למאובטחות ואמינות יותר.
הרחבה: מכולות Docker ניתן בקלות להתאים, להתאים לצורך המשאבים שזמינים או הנצרכים כי אינו מכונה ממשית, מה שהופך אותם לגמישים מאוד ליישומים דינמיים.
ניידות: מכולות Docker ניתן להפעיל על כל מחשב שבו מותקן Docker Engine, ללא קשר למערכת ההפעלה הבסיסית. זה הופך אותם לאידיאליים ליישומי ענן, בדיקות ועוד.
יעילות: מכולות Docker חולקות את הליבה הבסיסית של המחשב המארח, מה שהופך אותן ליעילות מאוד.

Docker הוא כלי רב עוצמה שניתן להשתמש בו כדי לפשט את הפיתוח והניהול של יישומים. הוא משמש על ידי מיליוני מפתחים ועסקים ברחבי העולם.

להלן כמה דוגמאות לשימוש ב-Docker:

פיתוח: Docker ניתן להשתמש כדי ליצור סביבה פיתוח אחידה לכל מפתח.
הפצה: Docker ניתן להשתמש כדי להפיץ יישומים בצורה מהירה וקלילה.
ניהול: Docker ניתן להשתמש כדי לנהל יישומים בצורה מאובטחת ויעילה.

מקווה שזה עזר,
כיתבו לי

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

באגים קשים לשחזור - הפעם מובייל

אמולטור למכשירי אנדרויד - כלי קטן חוסך זמן

בדיקות במכשירים ניידים - Mobile