בבקשה נטרלו את חוסם הפרסומות, הן מעטות ובטעם.

יום חמישי, 12 בינואר 2012

צילומי מסך - למה?

עובדים על פרויקטים המכילים הרבה UI?!
במטרה למנוע החזרת באגים לQA בסטטוס "זקוק למידע נוסף" או בעקבות אי הצלחת הפיתוח לשחזרם תמצאו שכתיבה מסודרת ושימוש בצילומי מסך יורידו את המקרים ב80% או יותר (סתם מספר שזרקתי כדי להעביר את המסר) כי תמונה שווה אלף מילים.

באפליקציות WEB, עבודה עם ניידים ואפליקציות למשתמש הקצה (CLIENT) אני מוצא את השימוש בצילומי מסך חלק בלתי נפרד מתיעוד באג. תופתעו לגלות שהקלטת המסך תוך כדי הרצת בדיקות תעזור נפלאות למצוא באגים שלא היו קשורים לתסריט שלכם ואינכם מצליחים לשחזרם.

אז אילו כלים יכולים לעזור?

ברב החברות הגדולות כבר תקבלו כלים טובים מאוד תחת רישיון אבל לאלו מכם העובדים בחברת Startup דלת תקציב הנה מספר המלצות:
  1. PicPick - כלי חינמי (נכון להיום) עשיר אפשרויות.  
  2. Jing - כלי חינמי שניתן הוריד מהקישור הזה. גוזל קצת משאבי מערכת למי שאין מספיק זיכרון במחשב אבל נחמד מאוד. 
  3. Snipping tool - בעלי WIN7 בכל הגרסאות יכולים פשוט לכתוב בשורת החיפוש Snipping Tool להצמיד אותו לשורת המשימות ותוכלו בקלות לשמור כל צילום מסך לקובץ סרטון הדרכה קצר. יתרון ברור: פשוט וקל.
  4. Problem Steps Recorder - לכל אלו שעובדים עם WIN7 PRO ומעלה באפשרותכם לגשת לנתיב הבא ולהפעיל מקליט מסך חינמי שהינו חלק ממערכת ההפעלה:  Start -> Run -> Problem Steps Recorder לחצו Enter והנה לכם כלי שיקליט כל מה שאתם עושים כולל צילומי מסך.
  5. Skitch - תוכנה קטנה וחמודה, פשוטה מאוד להפעלה.
  6. לאלו שעובדים עם דפדפן ועיקר צילומי המסך בדפדפן - בעדיפות נמוכה כי לרב תעברו בין הדפדפנים אבל כלי נחמד זה תוסף FireFox בשם FireShot.
  7. ScreenHunter - פשוט, קובץ קטן וקל ונוח לשימוש. 
  8. JetScreenshot - משהו חדש שמצאתי, יש לו הרבה אפשרויות ונכון למרץ 2015 הוא חינמי, הורדת הקובץ.
אני חושב שזה מספק, למרות שישנם כלים רבים ברשת ואלו שכובשים את הקהל מתחילים לגבות כסף. בכל מקרה ניתן תמיד לפנות אליי ולקבל כלים נוספים.

על הקלטת מסך בוידאו קראו את המאמר באגים שאינם משתחזרים.

אין תגובות: