בבקשה נטרלו את חוסם הפרסומות, הן מעטות ובטעם.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

התעניינות במתחרים ובדיקות אינטואיטיביות

נכון! מה מעניין מהנדס בדיקות איכות או בודק מתחיל מוצרים של חברות מתחרות?!" "זה לא עבודה שלי" זו המחשבה הראשונה שעולה.

אז למה כן?!
כאשר אתם מתמודדים עם מוצר של חברה מתחרה, בין אם המוצר שאתם עובדים עליו מוכן לבדיקות ובין אם רק בשלבי Unit Testing, תגלו שעצם ההתמודדות עם ההתקנה, הרצה או התבוננות במוצר תיתן לכם פרספקטיבה טובה ורחבה יותר בשלבי תכנון הבדיקות וכתיבת מסמכי הבדיקות. כאשר תגיעו לבדיקות עצמן תמצאו שיש לכם ראייה רחבה יותר, שליטה ונגישות טובה יותר ובפרויקט (בחברות קטנות) בו אתם מעורבים יותר אפילו יעלו בראשכם הצעות לשיפור הממשק, התפקוד והביצועים.

נכון לומר שאנחנו לא מנהלי מוצר וכל זה סטייה מהתסריט שהוגדר מראש אבל למהנדס בדיקות טוב אוריינטציה טובה למוצר הנבחן ופעמים רבות פועל על פי אינטואיציה וסוטה מתוכנית הבדיקות המקורית לטובת הרחבת הבדיקות או מיקוד במקום רגיש ופגיע יותר. איני רוצה לסטות מהנושא יותר מידי מאחר וברור שהמדיניות והנהלים משתנים מחברה לחברה וכך גם חופש הפעולה, ישנם פרויקטים שעליכם לבצע בדיוק מה שהוטל, אך חשוב להבין שאוריינטציה טובה מתפתחת עם הניסיון וככל שתתנסו ביותר כך תחושו בטוחים יותר לסטות קלות מתוכנה הבדיקות המקורית וכן להסביר מדוע ואף להוכיח את נקודתכם.

אז גם אם זה מזמנכם הפנוי, שימוש במוצרי חברות מתחרות יפתח לכם דלת לראות דברים אחרת משאר הבודקים היושבים לצידכם וגם יביא להישג טוב יותר בהבאת המוצר לאיכות גבוהה יותר.


אין תגובות: